Dimecres 22 Novembre 2017
Inici / Noticies / Noticies / Vidreres prorroga el període de proves el Servei de BUS llançadora per comunicar les urbanitzacions i barris perifèrics amb el nucli urbà

Vidreres prorroga el període de proves el Servei de BUS llançadora per comunicar les urbanitzacions i barris perifèrics amb el nucli urbà

25/04/2016
EL SERVEI DE BUS SERÀ EL MATEIX PERÒ 1 HORA MÉS TARD

El Bus llançadora connecta les urbanitzacions i barris perifèrics amb el nucli urbà de Vidreres
 
L’Ajuntament de Vidreres posarà en marxa i en període de proves el Servei de BUS llançadora per comunicar les urbanitzacions i barris perifèrics amb el nucli urbà de Vidreres.
 
L’objectiu d’aquest servei és posar a disposició dels vidrerencs i vidrerenques que hi resideixen, i no disposen de mitjans de transport propis, un servei de transport públic que els permeti accedir al nucli urbà de Vidreres.
 
En el període de proves, el servei consistirà en la ruta següent i un dia a la setmana:
 
CADA DIJOUS:
 
Ruta d’anada:
· Terrafortuna ( costat dret-direcció Lloret ) a les 9.00 h
· Residencial Puig Ventós a les 9.02 h
· Aiguaviva ( parada font) a les 9.06 h
· Aiguaviva ( Local Social) a les 9.07 h
· Aiguaviva ( Fleca) a les 9.09 h
· Terrafortuna ( costat carretera) a les 9.11 h
· La Goba ( parada d’autobus) a les 9.18 h
· Vidreres ( Ambulatori-Ferreteria-Mercadona) a les 9.24 h
 
Ruta de tornada:
· Vidreres (Ambulatori-Ferreteria-Mercadona) a les 13.00 h
· La Goba ( parada d’autobus) a les 13.06 h
· Terrafortuna (costat dret direcció Lloret ) a les 13.15 h
· Residencial Puig Ventós ( direcció Lloret) a les 13.17 h
· Aiguaviva ( parada font) a les 13.21h
· Aiguaviva ( Local Social) a les 13.23 h
· Aiguaviva ( Fleca) a les 13.25 h
· Terrafortuna ( costat carretera ) a les 13.27 h ( FI DE SERVEI)