Diumenge 24 Setembre 2017
Inici / Noticies / Noticies / Nou servei a Vidreres: Bus llançadora de les urbanitzacions i barris perifèrics amb el nucli urbà des de dijous 3/12

Nou servei a Vidreres: Bus llançadora de les urbanitzacions i barris perifèrics amb el nucli urbà des de dijous 3/12

30/11/2015

L’ajuntament de Vidreres posarà en marxa i en període de proves el Servei de BUS llançadora per comunicar les urbanitzacions i barris perifèrics amb el nucli urbà de Vidreres.

L’objectiu d’aquest servei és posar a disposició dels vidrerencs i vidrerenques que hi resideixen, i no disposen de mitjans de transport propis, un servei de transport públic que els permeti accedir al nucli urbà de Vidreres.

En el període inicial de proves, el servei consistirà en la ruta següent i un dia a la setmana:

CADA DIJOUS
PARADA HORA SORTIDA HORA TORNADA
Terrafortuna (costat dret-direcció Lloret) 8.00 h 12.27 h (fi de servei)
Residencial Puig Ventós 8.02 h 12.25 h
Aiguaviva (parada font) 8.06 h 12.23 h
Aiguaviva (local social) 8.07 h 12.21 h
Aiguaviva (fleca) 8.09 h 12.17 h
Terra fortuna (costat carretera) 8.11 h 12.15 h
La Goba (parada autobusos) 8.18 h 12.06 h
Vidreres (ambulatori-ferretaria-mercadona) 8.24 h 12.00 h
 
S’estableix un període inicial de proves d’aquest servei de 4 mesos, a partir d’aquí s’avaluarà la conveniència del servei, de la freqüència i dels horaris.

El preu del servei serà GRATUÏT mentre duri el període de proves i s’iniciarà dijous 3 de desembre de 2015.